لوله سیاه

  1. آهن تک
  2. chevron_left
  3. لوله سیاه

لوله سیاه که از آن به عنوان لوله سنگین هم نام برده می شود و کاربرد بسیار زیادی در صنایع مختلف هم چون داربست، حفاظ و ساخت انواع شاسی دارد. یکی دیگر از موارد بسیار مهم که از لوله سیاه می توان استفاده کرد، جهت انتقال گازها و مایعات است که به عنوان سیالات می توان از آن بهره گرفت.تمامی این مشخصات نشان می دهد که لوله سیاه چه کاربرد وسیعی در صنایع مختلف دارد به همین دلیل است که از این محصول به عنوان لوله صنعتی نیز نام برده می شود.

لوله سیاه

لیست قیمت لوله سیاه

در ادامه لیست قیمت لوله سیاه سپاهان و سپنتا آمده است .جهت سفارش محصول با کارشناسان ارشد آهن تک مشاوره کنید و سپس اقدام به خرید لوله انجام دهید.

لوله سیاه سپاهان

شمارهنوع کالاسایز (اینچ)ضخامتقیمت هر شاخه
37لوله سیاه سپاهان84تماس بگیرید.
36لوله سیاه سپاهان64تماس بگیرید.
35لوله سپاهان54تماس بگیرید.
34لوله سیاه سپاهان44تماس بگیرید.
33لوله سیاه سپاهان34تماس بگیرید.
32لوله سپاهان1/2 2 4تماس بگیرید.
31لوله سپاهان24تماس بگیرید.
30لوله سیاه سپاهان1/2 1 4تماس بگیرید.
29لوله سپاهان83تماس بگیرید.
28لوله سیاه سپاهان 63تماس بگیرید.
27لوله سپاهان53تماس بگیرید.
26لوله سپاهان43تماس بگیرید.
25لوله سپاهان33تماس بگیرید.
24لوله سپاهان1/2 2 3تماس بگیرید.
23لوله سپاهان23تماس بگیرید.
22لوله سپاهان1/2 1 3تماس بگیرید.
21لوله سپاهان1/4 1 3تماس بگیرید.
20لوله سپاهان62.5تماس بگیرید.
19لوله سپاهان52.5تماس بگیرید.
18لوله سپاهان42.5تماس بگیرید.
17لوله سیاه سپاهان32.5تماس بگیرید.
16لوله سپاهان1/2 2 2.5تماس بگیرید.
15لوله سپاهان22.5تماس بگیرید.
14لوله سپاهان1/2 1 2.5تماس بگیرید.
13لوله سپاهان1/4 1 2.5تماس بگیرید.
12لوله سپاهان12.5تماس بگیرید.
11لوله سپاهان3/42.5تماس بگیرید.
10لوله سیاه سپاهان1/22.5تماس بگیرید.
9لوله سپاهان42تماس بگیرید.
8لوله سپاهان32تماس بگیرید.
7لوله سپاهان1/2 2 2تماس بگیرید.
6لوله سپاهان22تماس بگیرید.
5لوله سپاهان1/2 1 2تماس بگیرید.
4لوله سیاه سپاهان1/4 1 2تماس بگیرید.
3لوله سپاهان12تماس بگیرید.
2لوله سپاهان3/42تماس بگیرید.
1لوله سپاهان1/22تماس بگیرید.

لوله سیاه سپنتا

شمارهنوع کالاسایز (اینچ)ضخامتقیمت هر شاخه
37لوله سیاه سپنتا84تماس بگیرید.
36لوله سیاه سپنتا64تماس بگیرید.
35لوله سپنتا54تماس بگیرید.
34لوله سپنتا44تماس بگیرید.
33لوله سپنتا34تماس بگیرید.
32لوله سیاه سپنتا1/2 2 4تماس بگیرید.
31لوله سپنتا24تماس بگیرید.
30لوله سپنتا1/2 1 4تماس بگیرید.
29لوله سیاه سپنتا83تماس بگیرید.
28لوله سپنتا63تماس بگیرید.
27لوله سپنتا53تماس بگیرید.
26لوله سپنتا43تماس بگیرید.
25لوله سیاه سپنتا33تماس بگیرید.
24لوله سپنتا1/2 2 3تماس بگیرید.
23لوله سپنتا23تماس بگیرید.
22لوله سپنتا1/2 1 3تماس بگیرید.
21لوله سپنتا1/4 1 3تماس بگیرید.
20لوله سیاه سپنتا62.5تماس بگیرید.
19لوله سپنتا52.5تماس بگیرید.
18لوله سپنتا42.5تماس بگیرید.
17لوله سپنتا32.5تماس بگیرید.
16لوله سپنتا1/2 2 2.5تماس بگیرید.
15لوله سپنتا22.5تماس بگیرید.
14لوله سپنتا1/2 1 2.5تماس بگیرید.
13لوله سپنتا1/4 1 2.5تماس بگیرید.
12لوله سپنتا12.5تماس بگیرید.
11لوله سپنتا3/42.5تماس بگیرید.
10لوله سیاه سپنتا1/22.5تماس بگیرید.
9لوله سپنتا42تماس بگیرید.
8لوله سپنتا32تماس بگیرید.
7لوله سپنتا1/2 2 2تماس بگیرید.
6لوله سیاه سپنتا22تماس بگیرید.
5لوله سپنتا1/2 1 2تماس بگیرید.
4لوله سپنتا1/4 1 2تماس بگیرید.
3لوله سپنتا12تماس بگیرید.
2لوله سپنتا3/42تماس بگیرید.
1لوله سپنتا1/22تماس بگیرید.

تاریخچه لوله های فولادی سیاه

 

ویلیام ماردوک دستیابی به موفقیت در فرآیند مدرن جوشکاری لوله رسید  در سال ۱۸۱۵ او یک سیستم لامپ سوختن زغال سنگ را اختراع کرد و می خواست آن را در دسترس همه لندن قرار دهد. با استفاده از بشکه از تفنگ های دور ریخته شده ، او یک لوله مداوم تشکیل داد که گاز ذغال سنگ را به لامپ ها منتقل می کند. در سال ۱۸۲۴ جیمز راسل روش ساخت لوله های فلزی را که سریع و ارزان بود ، ثبت کرد. اود  انتهای قطعات آهن مسطح به هم پیوسته بود را متصل کردتا یک لوله بسازد و سپس اتصالات را با حرارت جوش داد. در سال ۱۸۲۵ ،مبنای ساخت لوله های مدرن كوملیوس وایتهاوس روند “جوش با لب” را توسعه داد ،

توسعه لوله های فولادی سیاه

روش وایتهاوس در سال ۱۹۱۱ توسط جان مون بهبود یافت. تکنیک وی به تولید کنندگان امکان ایجاد جریان مداوم از لوله را می دهد. او ماشین آلات ساخت که از تکنیک خود استفاده کرد و بسیاری از کارخانه های تولیدی آن را تصویب کردند. سپس نیاز به لوله های فلزی بدون درز ایجاد شد. لوله یکپارچه در ابتدا با حفر سوراخ در وسط یک استوانه شکل گرفت. با این حال ، حفر سوراخ با دقت لازم برای اطمینان از یکنواختی در ضخامت دیواره دشوار بود. پیشرفت در سال ۱۸۸۸ با ریختن شمش در اطراف هسته ضد حریقآجری  باعث راندمان بیشتر شد. پس از خنک شدن ، آجر برداشته شد و یک سوراخ در وسط باقی مانده است.

ساخت و تولید لوله سیاه چگونه است؟

 

تولید این محصول بسیار جالب است و از فرآیند ورق نورد گرم استفاده می شود. هم چنین کنترل کیفیت این لوله با استفاده از استاندارد بسیار معتبر DIN2440 سنجیده می شود و همین عامل نشان می دهد که این لوله از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر از این استاندارد رد شود بدون شک وارد چرخه مصرف نمی گردد.
برای تولید لوله سیاه ابتدا ورق نورد گرم را به حالت شکل لوله فرم دهی می کنند. پس از این کار نوبت به جوش کار درزهای مربوط به لوله می رسد و بلافاصله بعد از اتمام فرآیند جوشکاری، اضافات مربوطه توسط وسیله به اسم تیغچه برداشته می شود.
در نهایت برای این که لوله سیاه تولید شده وارد صنایع شود به اندازه ای که دلخواه کارفرمایان است برش داده می شود و همان طور که مستحضر هستید در صنایع مختلف به اندازه های مختلفی از لوله سیاه نیازمندیم.

لوله سیاه

انواع لوله سیاه

اما لوله سیاه که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود که هر کدام از این دسته ها کاربردهای مختلفی دارند. لوله تست شده و لوله تست مردود دسته های مربوط به این محصول را نشان می دهند.

لوله تست شده:

مهم ترین بخش که در ارتباط با سنجش کنترل کیفیت لوله مورد سنجش قرار می گیرد، تست هیدرواستاتیک است که در استاندارد DIN کامل بدان پرداخته شده است. در این تست عدم نشتی لوله مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد که اگر هر گونه نشتی داشته باشد با استفاده از این آزمایش مشخص شود. لوله تست شده موفق گردیده که آزمایش هیدرواستاتیک را به صورت کاملا موفقیت آمیز پشت سر بگذارد و به همین دلیل مرغوب ترین مدل لوله  به حساب می آید.

لوله مردود شده:

لوله سیاه مردود شده یا تست هیدرواستاتیک بر روی آن انجام نشده و یا متاسفانه نشتی در این لوله تایید شده است.

لوله سیاه درزدار سپاهان

لوله های سیاه درزدار در دو دسته لوله های API و سنگین تولید و توزیع میشوند.این لوله ها زیر مجموعه لوله فولادی هستند و دارای استفاده های بسیار زیادی در صنعت و مصارف ساختمانی هستند.از استفاده این لوله ها در مصارف ساختمانی میتوان به استفاده در موتورخانه ساختمان ها و لوله های شوفاژ ساختمان ها اشاره کرد.
لوله های سیاه درزدار سپاهان در سایز های مختلفی تولید و توزیع میشوند.فشار تست این لوله ها معمولا ۱۰ بار  وفشار کار آنها برابر با ۶ بار است.لوله های سیاه درزدار سپاهان از نوع لوله های سبک حساب میشوند و وزن آنها در رنج ۵ تا ۸ کیلو متغیر است.لوله سیاه درزدار سنگین سپاهان نیز در مصارف ساختمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و اتصالات این لوله ها از نوع جوشی می باشد.
ضخامت بدنه لوله سیاه درزدار سنگین سپاهان از ۲/۵ میلی متر تا ۴/۸ میلی متر متفاوت است.طول هر شاخه لوله سیاه درزدار  سنگین ۶ متر می باشد که حداقل وزن آنها بین ۷٫۳ تا ۱۵۲ کیلو گرم  میباشد.
کلیه لوله های سیاه درزدار شرکت سپاهان دارای تأییدیه کیفیت می باشند.این لوله ها گواهینامه استاندارد کیفی ملی ایران و استاندارد های جهانی با شماره های ISIRI 3574، ISIRI 3360 ، ISO 9001، ISO/TS 29001 و ISO 14001 را دارا می باشند.

 

لوله سیاه

لوله سیاه درزدار سپنتا

لوله سیاه درزدار سپنتا که با نام لوله فولادی درزدار سپنتا نیز شناخته میشود در دو دسته سبک و استاندارد DIN 2440 ساخته میشود.از کاربرد های این لوله میتوان به  انتقال سیالاتی مانند گاز ،آب ،نفت و روغن اشاره کرد. از لوله فولادی درزدار سپنتا به عنوان لوله گازی هم میتوان استفاده کرد.این نوع لوله ها اغلبا به همراه اتصالات درزدار در سیستم های لوله کشی مورد استفاده قرار میگیرند.

در تولید لوله های درزدار در ابتدای کار ورق فلزی فرم دهی میشود و سپس درزجوش آن در دو صورت جوشکاری مستقیم و درزدار انجام میشود. در تولید این لوله ها برخلاف لوله های بدون درز مانیسمان از درزجوش استفاده میشود که نسبت به لوله های مانیسمان قیمت کمتری دارند. اگر این لوله ها با فلز روی پوشش داده شوند و عملیات گالوانیزیسیون روی آنها انجام شود  تبدیل به لوله گالوانیزه میشوند که از استفاده های آن در انتقال آب آشامیدنی میتوان نام برد.

لوله های درزدار سپنتا در سایز ها و ابعاد مختلفی موجود هستند.

از ویژگی های منحصر به فرد لوله درزدار میتوان به تحمل فشار بالا ،مقاومت خمشی و پیچشی زیاد ،ابعاد مختلف و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد.

لوله سیاه

کاربردهای مختلف لوله سیاه چیست؟

از این لوله می توان در صنایع مختلف استفاده کرد. به طوری که در اکثر شوفاژکاری های منازل که به لوله هایی نیاز داریم که سال های سال بتوان از آن و بدون هیچ گونه نشتی استفاده کرد. هم چنین از این لوله می توان در سیستم های لوله کشی نیز استفاده کرد البته بعد از اتمام پروسه گالوانیزه بر روی آن.

اما تنها کاربرد این لوله تنها این موارد نیست و می توان با انجام تغییراتی بر روی آن استفاده های بیشتری از آن کرد به صورتی که می توان بر روی سطح خارجی این لوله، فلز روی قرار داده شود و بدین شکل تبدیل به لوله گالوانیزه شود و همان طور که اطلاع دارید از لوله گالوانیزه بیشتر در سیستم لوله کشی استفاده می شود.

لوله سیاه داربستی

یکی دیگر از موارد کاربرد مربوط با این نوع لوله ، داربست است و به دلیل تحمل فشار بالایی که دارد در این بخش مورد استفاده قرار می گیرد. جهت ساخت داربست از لوله های فولادی استفاده می شود که گالوانیزه نیز شده اند. هم چنین مبحث مقاومت در این لوله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا اگر مبحث استحکام لوله جدی گرفته نشود می تواند خسارات جبران ناپذیری را وارد کند به همین دلیل حتی الامکان لازم است که از لوله سیاه فولادی با قطر ۳/۴۸ میلی متر استفاده شود که در استاندارد DIN هم به این عدد تکیه شده است.

لوله های فولادی سیاه به دلیل استحکام بسیار زیادی که دارند در پروژه های صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرند و بدون شک نیازی به گالوانیزه شدن این لوله ها نیست. یکی از مهم ترین فاکتورها و ویژگی های مربوط به این لوله سیاه می توان به پوشش رنگ اکسید آهن بر روی آن اشاره کرد که همین عامل باعث جلوگیری از زنگ زدن این محصول می گردد.

هم چنین گاهی اوقات به دلیل قدرت و استحکامی که دارد جهت انتقال آب و گاز به دورترین مناطق روستایی از این لوله استفاده می گردد. هم چنین در صنعت برق نیز جهت محافظت از سیم کشی برق نیز از این لوله استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای بسیار مهم در ارتباط با این نوع لوله را  می توان به صنعت نفت اشاره کرد. گاهی اوقات جهت انتقال نفت به مناطق بسیار دور افتاده که مبحث مقاومت و استحکام لوله گزینه بسیار مهمی به نظر می رسد و به همین دلیل مناسب ترین روش برای این کار استفاده از لوله سیاه می باشد.

لوله سیاه

مدل های مختلف تولید لوله سیاه

لوله سیاه را به دو سبک مختلف تولید کرد. لوله ای که دارای مقاومت الکتریکی است و لوله جوش داده شده با اسپیرال.

در لوله جوش داده شده دارای مقاومت الکتریکی با فرکانس بالا و پایین می توان این لوله را تولید کرد اما در روش لوله اسپیرال مدل جوش داده شده به وسیله گاز، کوره، لوله باندی و غیره است.

هم چنین در روش تولید لوله جوش داده شده ممکن است از فولادهای کربنی در ساخت لوله مورد استفاده قرار گیرد. هم چنین گاهی اوقات برای این که سطح عملکرد لوله  را بسیار بیش تر کنند از عملیات آبکاری روی در ساخت این لوله استفاده می گردد که در حال حاضر به عنوان برترین تولید کننده لوله فولادی سیاه در دنیا به حساب می آید.

در این مطلب سعی کردیم که مطالبی کامل و مفیدی در ارتباط با چگونگی ساخت و تولید لوله سیاه را بیان کنیم، هم چنین انواع مدل های مربوط به این لوله را بیان کردیم و در نهایت به مهم ترین کاربردها و مزایای آن اشاره کردیم.

جهت سفارش لوله مورد نظر با کارشناسان ما در آهن تک تماس بگیریدو پس از مشورت و آگاهی کامل محصول مورد نظرخود را انتخاب کنید.

فهرست
تماس با کارشناسان آهن تک
ارسال پیام از طریق واتس آپ